Zapraszamy na komedię Williama Szekspira „Wesołe Kumoszki z Windsoru”.

13 listopad 2024 r. godzina 18.00

XV-wieczna Anglia. Sir John Falstaff poszukuje miłosnych wrażeń. Jego ofiarami padają dwie mężatki, pani Page i Pani Ford, które postanawia uwieść. Nie wie jednak, że panie przyjaźnią się i bardzo szybko odkryją jego niecne zamiary. Kobiety decydują, że dokonają zemsty na Falstaffie. Uwodziciela spotykają niemiłe — choć dla przyjaciółek bardzo zabawne — sytuacje. Przy okazji miłosne rozterki związane z zazdrością przeżywają bliscy wesołych kumoszek.

Wstęp wolny

Obsada:

Sir John Falstaff – Grzegorz Wankiewicz

Alicja Ford – Irena Mazur

Małgorzata Page – Beata Lembowicz

Franciszek Ford – Dariusz Boruch

Jerzy Page – Henryk Szuba

Pani Chybcik – Maria Danielak

Pistol – Kamil Strużek

Oberżysta – Mirosław Pietraś

Jan – Ireneusz Tatara

Robert – Michał Budzyński

Muzyka – Karolina Sendrowicz

Scenografia: Katarzyna Bauer, Paweł D. Znamierowski

Adaptacja i reżyseria – Dariusz Boruch

Amatorski Teatr Towarzyski powstał w 2006 roku przy Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowym „Węglin Północny” w Lublinie a jego założycielem jest Dariusz Boruch będący do dziś liderem tej grupy teatralnej.

Do 2024 r teatr ma na swym koncie 45 premiery i ponad 290 przedstawień, są to dramaty, komedie oraz programy kabaretowe.

Amatorski Teatr Towarzyski prezentował się w Lublinie i w innych miejscowościach na terenie Polski oraz po za granicami kraju. Uczestniczył w kilkunastu przeglądach i konkursach Teatrów Amatorskich zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W 2022 (czerwiec) roku na Przeglądzie Teatrów Amatorskich OSA w Nałęczowie, Amatorski Teatr Towarzyski otrzymał Nagrodę Główną za komedię „Mieszczanin szlachcicem” Moliera. W 2024 r.(październik) na XXVII Zamkowych Spotkaniach Teatralnych O Laur „Złotego Gargulca” w Szydłowcu, ATT otrzymał I Nagrodę za komedię Wiliama Szekspira „Wesołe kumoszki z Windsoru”.

Siedzibą teatru jest Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” gdzie, dzięki przychylności i wsparciu kierownictwa tej placówki, odbywają się próby i premiery.

27.03.2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru ATT otrzymał od Zarządu Województwa Lubelskiego Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego za popularyzację i upowszechnianie kultury.

27 marca 2024 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru ATT otrzymał Nagrodę Okolicznościową Prezydenta Miasta Lublin „w uznaniu wieloletniej działalności na rzecz rozwoju amatorskiego ruchu teatralnego z podziękowaniem za aktywne upowszechniania kultury wśród mieszkanek i mieszkańców naszego miasta z życzeniami niegasnącego uznania publiczności oraz kolejnych lat pełnych sukcesów artystycznych”

Teatr nie ma stałego terminarza występów, prezentuje się tam gdzie zostanie zaproszony i gdzie zbierze się choćby minimalna grupka widzów głodna  teatru oraz dobrej zabawy.

https://www.facebook.com/attlublin

http://ddkweglin.pl/wspolpraca/amatorski-teatr-towarzyski/

https://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/amatorski-teatr-towarzyski