RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE

dla dzieci

***

PIĄTKI

GODZ. 17.30 – 18:30

Prowadzenie:
Ewa Kamieniak
KOSZT: 100 ZŁ / MIESIĄC

ZAPISY – tel. 81 743 48 29

zajecia@dklsm.pl

„Rękodzieło Artystyczne dla dzieci” – to zajęcia kreatywne dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat, rozwijające wyobraźnię i umiejętności manualne. W twórczej i radosnej atmosferze uczestnicy zajęć poznają rozliczne techniki rękodzielnicze, m.in. decoupage, malowanie na szkle, tworzenie biżuterii, makramę, haftowanie, tworzenie naturalnych mydełek oraz układania kompozycji z kwiatów.  Odkrywają niestandardowe połączenia materiałów oraz zasady kompozycji. Mają możliwość realizować swoje najbardziej kreatywne i szalone pomysły.  Mają CZAS, coś, czego często brakuje na co dzień. Dzieci uczą się korzystać z rozmaitych materiałów, dostają do dyspozycji m.in. koraliki, piórka, sznurki, cekiny, farby, włóczkę i wiele innych. Poznają przedmioty pomocne w poszczególnych technikach, a także uczą się jak tworzyć prace zgodnie z ideą Zero Waste.
Realizowane podczas zajęć działania mają na celu rozbudzanie w dzieciach pasji w zakresie sztuk pięknych, inspirowanie ich do podejmowania własnych twórczych odkryć oraz wzmocnienie wiary we własne zdolności.
Tempo oraz rodzaj wykonywanych prac, jest dostosowana do wieku, indywidualnych potrzeb i możliwości rozwojowych każdego dziecka.

Zajęcia uczą dobrej organizacji, samodzielności, pracy w zespole oraz szacunku dla artystycznej różnorodności.  Wszystkie prace wykonane podczas zajęć dzieci zabierają ze sobą do domu. 

Zapraszamy dzieci chcące kreatywnie spędzać czas! 

Prowadząca: Ewa Kamieniak – pedagożka, arteterapeutka i twórczyni rękodzieła. Miłośniczka sztuki zaplatania makram oraz wszelkich form artystycznej ekspresji, które pozwalają rozbudzić wewnętrzny potencjał zarówno w dużych, jak i małych ludziach. Wyplata makramy, tworzy biżuterię z naturalnych kamieni i minerałów. maluje, scrapuje i tańczy spontanicznie. Właśnie uczy się gry na  Handpanie. Jest animatorką i organizatorką warsztatów dla dzieci i młodzieży. Prowadzi twórcze spotkania dla kobiet, na których uczestniczki rozwijają swoje artystyczne pasje. Prywatnie szczęśliwa mama trójki urwisów, miłośniczka hiszpańskich komedii i plażowania. Prowadzi własną pracownię artystyczną „Niebieska Arabeska”, w której dzieli się swoją pasją z innymi, pokazując że w każdym z nas drzemie prawdziwy artysta 🙂