TEATR PANOPTICUM

MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY „POD AKACJĄ” W LUBLINIE

HORROR LICEALNY”

scenariusz: PIOTR ZAREMBA

reżyseria: MIECZYSŁAW WOJTAS

muzyka i przygotowanie wokalne: PIOTR TESAROWICZ

występują: Natalia Dyjak , Aleksandra Mazurek, Barbara Stojek, Michał Bielawski, Mateusz Chomicz, Emil Janczak, Sebastian Jóźwik, Michał Niczyporuk, Adam Pochodyła.

„HORROR LICEALNY’

Życie w szkolnej społeczności grupy licealistów, o różnych charakterach, temperamentach i życiowych celach nie jest łatwe. W „Horrorze licealnym” młodzieżową wspólnotę jednoczą artystyczna pasja i szkolny teatr. Przynależność do twórczego zespołu jest w ich środowisku niewątpliwą nobilitacją i możliwością zaznaczenia swojej odrębności. Niestety, artystyczna rywalizacja, osobiste kompleksy i nieporozumienia z pedagogami prowadzą do konfliktu i nieuchronnego dramatu.

Piotr Zaremba znany warszawski publicysta, pisarz, krytyk teatralny napisał scenariusz inspirowany swoją powieścią, wydaną pod tym samym tytułem w roku 2020.

Temat i problemy „Licealnego horroru” były na tyle trafione i ważne dla młodych aktorów, że natychmiast podjęli decyzje o realizacji spektaklu. Czujemy się zaszczyceni, że scenariusz powstał z myślą o Teatrze Panopticum dobrze autorowi znanym i często odwiedzanym.

czas trwania spektaklu: 40 minut

TEATR PANOPTICUM Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

Swoją działalność artystyczną i edukacyjną prowadzi już od 38 lat, w ciągu których setki młodych pasjonatów zdobywało swoje pierwsze teatralne doświadczenia i warsztat aktorski. Bardzo wielu z nich zostało znanymi aktorami i reżyserami, współpracując z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją.

Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród zdobywanych w prestiżowych konkursach i festiwalach teatralnych. O Teatrze Panopticum powstało kilka telewizyjnych reportaży i filmów dokumentalnych. Dwa nagrodzone Złotą Maską spektakle zostały zarejestrowane i emitowane przez TVP1. Teatr odbył wiele podróży artystycznych po Europie, a w listopadzie 2018 r. uczestniczył w XX Internacional „Chopin & Friends” Festival w Nowym Jorku na zaproszenie New York Dance & Arts Innovations, gdzie z dużym powodzeniem zaprezentował spektakl „Zwycięstwo Kobiet”. W przyszłym roku teatr ponownie odbędzie artystyczną podróż do USA z przygotowywanym aktualnie spektaklem „Sprawiedliwi”

Założycielem Teatru Panopticum jest Mieczysław Wojtas, który kieruje nim od początku do chwili obecnej. Od 12 lat z teatrem współpracuje Piotr Tesarowicz, twórca muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli teatralnych Panopticum.