Dom Kultury LSM zaprasza dzieci w wieku 7-9 lat (dzieci, które ukończą 1 klasę w br.) do udziału w zajęciach warsztatowych i wycieczkach w czterech turach:

Tydzień przyrodniczy 1 – 5 lipca 2024r.

Tydzień kosmiczny 8 – 12 lipca 2024r.

Tydzień cyrkowo-lotniczy 19 – 23 sierpnia 2024r.

Tydzień prehistoryczny 26 – 30 sierpnia 2024r.

Zapewniamy opiekę w godzinach: 8:00 – 15:30. Odbiór dzieci w godzinach 15-15:30.

Wyżywienie we własnym zakresie.

Koszt jednej tury (tygodnia) to 450,00 zł. Płatność gotówką lub kartą przy zapisie.

Zapisu dokonujemy osobiście od 10.06.2023r. od godziny 8:30. Prosimy by zapisu dokonać z kartą uczestnika zajęć.

Na koszt składają się zajęcia prowadzone w poniedziałki, środy i piątki oraz wycieczki we wtorki i czwartki.

Oferujemy dla Państwa:

– tydzień przyrodniczy, podczas którego planujemy spacer odkrywając przyrodę LSM. Z zebranych skarbów zrobimy pracę plastyczną, pobawimy się na świeżym powietrzu, potańczymy, poeksperymentujemy, wykorzystamy masę plastyczną i warzywa do prac manualnych. Kino Grażyna zapewni nam film animowany o zwierzętach i ich przygodach. Na wycieczce w Motyczu Leśnym dzieci wezmą udział w warsztatach kulinarnych, będą odkrywać swoje umiejętności survivalowe, skorzystają z otoczenia ośrodka szukając skarbów, nie zabraknie wspólnych zabaw i gier zespołowych. Owadolandia w Wojciechowie to spotkanie z egzotycznymi motylami, chrząszczami i innymi owadami, stworzenie „pachnącnego owada” oraz wspólna zabawa na terenie obiektu i placu zabaw. Na obu wycieczkach zapewniamy posiłek – Motycz (dwudaniowy obiad, Owadolandia (ognisko).

– tydzień kosmiczny to spotkanie z gwiazdami, wirowanie w Układzie Słonecznym. W trakcie warsztatów plastycznych stworzymy własny Układ Słoneczny, kosmos fluorencyjny, kapsułę czasu. Będziemy obserwować faktyczny układ gwiazd, zobaczymy siłę Słońca, odpowiemy na pytanie „Czy w kosmosie istnieje dźwięk?”. Podczas seansów w technologii VR dzieci mogą obserwować wnętrze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale także przestrzeń rozciągającą się na zewnątrz, Ziemię, Słońce i rozległy czarny kosmos. Nie zabraknie zabaw ruchowych na naszym podwórku. Kino Grażyna również zapewnia seans dla dzieci w temacie kosmicznych przygód małp. Zapewniamy wycieczki do Akademii Golfa nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie poznamy podstawy gry w golfa, Turniej Mini Golfa, uderzenia na strzelnicy golfowej oraz wycieczkę do Rybczewic, gdzie spotkamy się z alpakami, kucykami, skorzystamy z trampolin, gokarków, warsztatów plastycznych. Zawsze mile i aktywnie spędzamy czas. W Akademii zapewniamy ognisko, w Rybczewicach – obiad.

– tydzień cyrkowo-lotniczy to spotkanie ze Sztukmistrzami, czyli zajęcia cyrkowe z różnych dyscyplin: od żonglerki, przez hula-hop, chodzenie po kuli i linie aż po talerzyk cyrkowy. Zrobimy clownowe peruki, cyrk marzeń, nauczymy się wiązać balony, będziemy bawić się na wesoło! W tym tygodniu odwiedzamy najsłynniejsza rakietę w Lublinie, by poszaleć nieco na świeżym powietrzu. Poznamy jak wygląda lotnisko, co możemy tam zobaczyć i samodzielnie wykonamy makietę lotniczą, spadochron, samolociki, by pobawić się w najdłuższe loty! Wycieczka tematyczna to Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, podczas której zwiedzimy muzeum z przewodnikiem, zobaczmy ekspozycje weźmiemy udział w lekcji muzealnej. Loty przyrodnicze to wycieczka do Inkubatora Pszczelarstwa, gdzie weźmiemy udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących życia pszczół i powstawania miodu oraz zrobimy świecę z węzy oraz ciasteczka „całusków pszczelowolskich”. Kino Grażyna zapewnia film, w którym bohaterowie zamieniają się w samoloty.

– tydzień prehistoryczny to zajęcia plastyczne, podczas których poznamy i stworzymy własne hieroglify. Spróbujemy malarstwa jaskiniowego, pracy z gliną, zajęć odkrywkowych z humorem, eksperymenty z techniku zapisu dźwięku oraz zobaczymy film o dinozaurach w technologii VR. Kino Grażyna prezentuje film z bohaterami tj. tygrys szablozębny, mamut i leniwiec, którzy próbują oddać ludzkie dziecko jego plemieniu. Wycieczki to Młyn Hipolit w Wojciechowie, gdzie czeka na nas lekcja muzealna „Skarby Ziemi”, szkoła płukania złota, wyprawa do jaskiń (gra terenowa z mapą) oraz warsztaty astronomiczne. Wycieczka do ośrodka NAtuRelax w Osówce to odkrywcze zabawy plenerowe, ornitologiczne safari, poszukiwania skarbów i wiele innych wspólnych zabaw na terenie ośrodka. W obu miejscach planowane jest zorganizowanie ogniska.

Wycieczki informacje dla Rodzica

  • Na wycieczki prosimy o dobranie stroju i obuwia do pogody
    i warunków zajęć terenowych (nakrycie głowy, zakryte buty, długie spodnie, kurtka przeciwdeszczowa na wszelki wypadek, ewentualnie środki przeciw owadom).
  • Podczas wycieczek będzie możliwość zakupienia pamiątek we własnym zakresie.

Co dziecko powinno mieć ze sobą na każdy dzień?

  • drugie śniadanie, picie

Najlepiej: kilka kanapek lub drożdżówki, wodę, herbatę lub sok, owoce, warzywa.

Prosimy nie dawać dzieciom: chipsów, napojów gazowanych (wyjątek: woda) oraz „energetyków”.

Czego nie powinno mieć dziecko ze sobą?

  • Prosimy nie zostawiać dzieciom telefonu, tabletu, smartfona itp. W razie potrzeby prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 516 484 957.
  • Dom Kultury LSM oraz Stowarzyszenie nie odpowiadają za cenne przedmioty oraz pieniądze pozostawione dziecku.
  • Rodzice zobowiązani są zapewnić bezpieczne przyjście dziecka na zajęcia na godzinę rozpoczęcia 9:00 ( lub na świetlicę od godziny 8:00) oraz jego powrót do domu po zajęciach 15:30. Organizatorzy nie odpowiadają za dzieci poza godzinami zajęć.

Potwierdzeniem dokonanego zapisu jest złożenie dokumentów wraz z dokonaniem płatności.

>>>>> Karta zgłoszenia, RODO, Informacje <<<<<

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany planu warsztatów.