Zachwycająca, niezwykła feeria barw, pokaz piękna i kobiecości, moc rekwizytów oraz mnogość odmian tańca brzucha stworzą wyjątkową atmosferę. To nie tylko spektakl, ale także okazja do odkrycia pasji w tańcu orientalnym.

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na XIV Fiestę Orientalną!


28 czerwca 2024
Godzina 18:00
Miejsce: Dom Kultury LSM, Wallenroda 4A


Zanurz się w magiczny świat tańca orientalnego! Taniec brzucha, znany również jako Raks Sharki, wywodzi się z kultur arabskich Egiptu, Syrii, Libanu, Tunezji, Maroka i Turcji. W XX wieku ten fascynujący taniec został rozpowszechniony na Zachodzie, wzbogacając się o elementy baletu, jazzu i kabaretu. Dziś, Belly Dance zdobywa serca fanów i publiczności na całym świecie swoją unikalną kombinacją miękkości ruchów rąk i brzucha oraz ostrych akcentów bioder.

Podczas XII Fiesty Orientalnej będziesz miał okazję podziwiać taniec, który łączy w sobie kontrasty i pozwala tancerce subtelnie wyrazić zmienne, nieuchwytne uczucia i nastroje. Taniec orientalny to nie tylko technika, ale również bogactwo folkloru, mnogość barw, rekwizytów i niezwykłych, bogato zdobionych strojów.

W programie występy tancerek ze szkoły AktivGen prowadzonej przez Iwonę Torbicką, a także znanych i cenionych artystek na scenach w Polsce i za granicą: Joanny Dudek, Moniki Dendy, Anastasii Malovanej oraz  Iwony Torbickiej. Wystąpią grupy prowadzone przez  wszystkie  instruktorki. 


Dołącz do nas i przeżyj niezapomniany wieczór pełen egzotycznych rytmów, barwnych strojów i wspaniałych tancerek, które zabiorą Cię w podróż do świata Orientu.

Wstęp wolny!

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby zobaczyć taniec, który porusza duszę i serce. Zapraszamy serdecznie!