Wernisaż wystawy malarstwa odbył się 18 sierpnia 2022 r. godz. 17:30

Wystawa czynna do 7 września 2022 r.

**********************************

Zofia Skiba – lublinianka, członkini Związku Artystów Plastyków Polskich i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Kocha i maluje Lublin, jego zakamarki, podwórka, odrapane i przetrawione przez czas obiekty, detale architektoniczne. Miejsca te, tak bardzo zanurzone w historii, prowokują do refleksji na temat przemijania, szacunku dla przodków.

Prace artystki prezentowane były na wystawach indywidualnych organizowanych przez Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice, Dom Kultury Kalinowszczyzna, przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, a także w Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej, Radzyńskim Ośrodku Kultury, Galerii Jednej Ściany w Zakrzówku oraz w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

W latach 2012-22 Zofia Skiba była corocznie nagradzana w konkursie „Lublin w malarstwie”.

Wśród wystaw zbiorowych wymienić można m. in.: Konfrontacje Sztuki (Warszawa, 2018), wystawę pokonkursową IV Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „Pejzaż współczesny” (Częstochowa, 2018), V Triennale Malarstwa ANIMALIS 2020 (Chorzów), czy Ogólnopolski konkurs malarski „Moje Zakopane” (2022).