Dom Kultury LSM zaprasza na arcyśmieszną komedię Wiliama Szekspira „Wesołe kumoszki z Windsoru” w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego.

Obsada:

Sir John Falstaff – Grzegorz Wankiewicz

Alicja Ford – Irena Mazur

Małgorzata Page – Beata Lembowicz

Franciszek Ford – Dariusz Boruch

Jerzy Page – Henryk Szuba

Pani Chybcik – Maria Danielak

Pistol – Kamil Strużek

Oberżysta – Mirosław Pietraś

Jan – Ireneusz Tatara

Robert – Michał Budzyński

Muzyka – Karolina Sendrowicz

Scenografia: Katarzyna Bauer, Paweł D. Znamierowski

Adaptacja i reżyseria – Dariusz Boruch

Amatorski Teatr Towarzyski powstał w 2006 roku przy Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowym „Węglin Północny” w Lublinie a jego założycielem jest Dariusz Boruch będący do dziś liderem tej grupy teatralnej.

Do 2023 r teatr ma na swym koncie 44 premiery i ponad 270 przedstawień, są to dramaty, komedie oraz programy kabaretowe.

Amatorski Teatr Towarzyski prezentował się w Lublinie i w innych miejscowościach na terenie Polski oraz po za granicami kraju. Uczestniczył w kilkunastu przeglądach i konkursach Teatrów Amatorskich zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Siedzibą teatru jest Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” gdzie, dzięki przychylności i wsparciu kierownictwa tej placówki, odbywają się próby i premiery.

27 marca 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru ATT otrzymał od Zarządu Województwa Lubelskiego Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego za popularyzację i upowszechnianie kultury.

Teatr nie ma stałego terminarza występów, prezentuje się tam gdzie zostanie zaproszony i gdzie zbierze się choćby minimalna grupka widzów głodna  teatru oraz dobrej zabawy.

https://www.facebook.com/attlublin

http://ddkweglin.pl/wspolpraca/amatorski-teatr-towarzyski/

https://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/amatorski-teatr-towarzyski/