Zespół Ludowy SŁAWINIACY powstał w październiku 1999 r. w Lublinie. Od 2019 r pracuje w ramach Lubelskiego Stowarzyszenia Aktywności Międzypokoleniowej MAKI. Swoją działalnością obejmuje szeroko pojętą polską kulturę ludową: obrzędy, tańce i zabawy ludowe, pieśni i przyśpiewki.

My nie tworzymy czegoś piękniejszego. My ukazujemy to co jest autentyczne, prawdziwie piękne: to co robili nasi dziadkowie i babcie, co ich cieszyło, jak wyglądał ich dzień powszedni i świąteczny, jak żyli, co jedli, jak się ubierali i jak się bawili. Misją zespołu jest, by nasze dzieci i wnuki nigdy nie zapomniały o tym co polskie, o tym co piękne. By one z kolei mogły przekazywać piękno tkwiące w polskiej kulturze kolejnym pokoleniom.

Zespół śpiewaczy i obrzędowy: Ewa Chodorowska, Alina Linart, Lidia Abramek, Anna Mazurek, Ewa Michalska, Halina Szewera, Zofia Jakóbczak, Renata Magryta, Helena Siuda, Ewa Banach, Ewa Dymek, Barbara Kolek, Józef Popławski, Eugeniusz Siuda, Krzysztof Nowicki, Edward Dymek, Leszek Gęca, Stanisław Pomarański.

Skład kapeli: Jacek Szpunar – akordeon, skrzypce sekund, Anna Krzemińska-Patroń – skrzypce, Adam Ardasiński – klarnet, Tadeusz Godzisz – trąbka, Stanisław Błach – kontrabas, Mikołaj Szpunar – bęben, instrumenty perkusyjne.

Kontakt do Zespołu:

Leszek Gęca – tel. 603 917 525 info@prima-imprezy.pl