Stowarzyszenie „Na Fali” zaprasza na organizowaną w tzw. „kajucie artystycznej” cykliczną „wodną” wystawę malarstwa plastyków lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Lublin maluje polskie morze” oraz „Rzeki Lubelszczyzną malowane”

Z wernisażem wystawy połączony jest finał konkursu plastycznego dla uczniów lubelskich szkół i domów kultury. Temat tegorocznego konkursu: „Piękno rzek, jezior i zalewów Lubelszczyzny”.

Działanie stowarzyszenia nawiązuje do tradycji Święta Morza bardzo uroczyście obchodzonego w okresie II RP, a tematyka wystawy ukazuje jak ważne jest posiadanie przez nasz kraj dostępu do morza oraz przybliża mieszkańcom regionu piękno polskich wód, zarówno klimaty morskie, jak i lokalne lubelskie. Wydarzenie nawiązuje także do powracającego od lat hasła „przybliżenia i przywrócenia” lubelskich rzek mieszkańcom.