Jubileusz 25-lecia pracy twórczej
SŁAWOMIR STASZ

Sławomir Stasz – ur. 1972 r. w Lublinie. Edukację artystyczną rozpoczął w PLSP. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Adama Styki w 1997 r. Od 2003r. zatrudniony w BU KUL Jana Pawła II. W dorobku artystycznym udział w 5 wystawach indywidualnych m.in.: ,,Akwarelowy Lublin”- MDK nr 2 w Lublinie oraz w 15 wystawach zbiorowych (Polska, Węgry, Belgia) m.in.: ,,Ich czworo”- Galeria Mat Mart, Lublin; ”Petit Format de Papier” Viroinval, Belgia. Uczestnik i laureat konkursów m.in.: 1. Wyróżnienie na Przeglądzie Wiosennym w Galerii Mat Mart w 2001 r. 2. Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie ,, Ratusz w różnej formie” Świebodzice, 2013 r.

Podróż w nieznane
olej na płótnie, 105×86 cm, 2021
Co w trawie piszczy
olej na płótnie, 115×95 cm, 2022

Zajmuje się przede wszystkim malarstwem przedstawieniowym, inspirując się przyrodą i pejzażem. W dorobku realizacja grafik dla Lubelskiej Trasy Podziemnej oraz ilustracji ,,Pożary w Lublinie” dla Ośrodka ,,Brama Grodzka – Teatr NN” i współudział artystyczny, promujący działalność niektórych lubelskich przedsiębiorstw i walory architektoniczne Lublina. Kilkukrotny udział w Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie, gdzie prezentował swój dorobek twórczy.

Temat ten traktuje głęboko emocjonalnie, starając się nie tylko uważnie obserwować naturę, ale tworzyć jej subiektywną interpretację, szukając wzajemnych zależności koloru, waloru, faktury i kształtów – ukazuje nową, nieoczekiwaną dla odbiorcy impresjonistyczną wizję krajobrazu. W swojej pracy twórczej wykorzystuje techniki rysunkowe oraz akryl, gwasz, akwarela, olej.

Z cyklu Pejzaże_7
olej na płótnie, 70×60 cm, 2015
Kolorowy zawrót głowy
akryl na płótnie, 69×50 cm, 2021