Amatorski Teatr Towarzyski powstał w 2006 roku przy Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowym „Węglin Północny” w Lublinie.

„Były czasy, że w zwyczaju ludzi z „towarzystwa” była zabawa w teatr.  Zabawa ta miała wielce edukacyjny charakter, pozwalała rozwijać talenty potrzebne w aktywnym społecznym życiu, kultywowała język ojczysty, uczyła pracy w grupie i kreatywności. Wspólna zabawa dawała satysfakcję i radość, a jej finałem była publiczna prezentacja dla grona przyjaciół i rodziny. Propozycją takiej zabawy jest właśnie nasz teatr, pragniemy wrócić do tych dobrych obyczajów i zaszczepić nimi naszych znajomych i sąsiadów”. Mówi inicjator powstania i lider ATT Dariusz Boruch

Przez teatr, w ciągu 16 lat jego działalności, przewinęło się już ponad 150 osób w różnym wieku i profesji. Posiadających mniej lub więcej talentu aktorskiego, ale za to bardzo chętnych do działania. Członków teatru oprócz marzeń o scenie łączy miłość do żywego słowa, poprawnej polszczyzny, bogatego stroju i działania w grupie.

Do 2023 r teatr ma na swym koncie 43 premiery i ponad 260 przedstawień. Amatorski Teatr Towarzyski realizował m.in. sztuki : Owidiusza, Szekspira, Moliera, Aleksandra Fredry, Antoniego Czechowa, Michała Bałuckiego, Zbigniewa Herberta czy Ireneusza Iredyńskiego, adaptacje własne prozy Jarosława Haszka, Melchiora Wańkowicza oraz programy kabaretowe z tekstami m.in. Mariana Hemara, Stefanii Grodzieńskiej Jeremiego Przybory, Mariana Załuckiego czy Wojciecha Młynarskiego

Amatorski Teatr Towarzyski prezentował się w Lublinie i w innych miejscowościach na terenie Polski oraz po za granicami kraju. Uczestniczył w kilku przeglądach i konkursach Teatrów Amatorskich zdobywając nagrody i wyróżnienia. Otwarty jest na każdą propozycję występów, bo jego celem jest dobra zabawa i propagowanie idei Teatrów Amatorskich. Repertuar teatru dobierany jest tak, aby był różnorodny i możliwy do zrealizowania, są tam utwory klasyczne, ale i własne teksty członków zespołu. Siedzibą teatru jest Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” gdzie, dzięki przychylności i wsparciu kierownictwa tej placówki, odbywają się próby i premiery.

27.03.2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru ATT otrzymał od Zarządu Województwa Lubelskiego Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego za popularyzację i upowszechnianie kultury.

Teatr nie ma stałego terminarza występów, prezentuje się tam gdzie zostanie zaproszony i gdzie zbierze się choćby minimalna grupka widzów głodna  teatru oraz dobrej zabawy.

https://www.facebook.com/attlublin

http://ddkweglin.pl/wspolpraca/amatorski-teatr-towarzyski/

https://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/amatorski-teatr-towarzyski/

AMATORSKI TEATR TOWARZYSKI

zaprasza na spektakl liryczno-satyryczny

Walka wewnętrzna w kobiecie …

Opowieść o naturze kobiety przedstawiona tekstami

Juliana TUWIMA, Mariana HEMARA, Mariana ZAŁUCKIEGO, Jeremiego PRZYBORY, oraz Stefanii GRODZIEŃSKIEJ

Piosenki, skecze, wiersze i monologi zaprezentują:

Maria DANIELAK, Beata LEMBOWICZ, Irenka MAZUR, Sylwia WIĄZOWSKA, Dariusz BORUCH, Kamil STRUŻEK, Henryk SZUBA, Grzegorz WANKIEWICZ

Spektakl prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Amatorskich „Most”, który odbył się w Gruzji, Tbilisi w maju 2023 r.

SPEKTAKL odbędzie się

w środę 29 listopada o godz. 18:00

Bilety

normalny 20 zł / ulgowy 10 zł – dostępne w sekretariacie

ZAPRASZAMY