BRAK MIEJSC!!!

BRAK MIEJSC!!!

Klasyczna komedia Aleksandra Fredy w skróconej jednoaktowej wersji, pominięto kilka postaci i scen zachowując główny wątek i najśmieszniejsze dialogi. Sztuka w żartobliwy sposób pokazuje m.in. relacje miedzy osobami w różnym wieku i ich stosunek do małżeństwa i  miłości. Zabawna intryga, wyraziste postacie, znakomite dialogi gwarantują dobrą zabawę. Komedia osadzona w realiach Królestwa Polskiego z pierwszej połowy XIX w.

Obsada :

Pani Orgonowa – Milena GALICKA

Pani Dyndalska – Beata LEMBOWICZ

Panna Aniela – Irena MAZUR

Zosia – Oliwia SIOMAK

Major – Dariusz BORUCH

Rotmistrz – Henryk SZUBA

Kapelan – Grzegorz WANKIEIWCZ

Porucznik – Damian FITUCH

Grzegorz – Mirek PIETRAŚ

Adaptacja i Reżyseria – Dariusz BORUCH

Scenografia – Paweł ZNAMIEROWSKI

Muzyka – utwory Johanna Straussa

Amatorski Teatr Towarzyski powstał w 2006 roku przy Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowym „Węglin Północny” w Lublinie.

Były czasy, że w zwyczaju ludzi z „towarzystwa” była zabawa w teatr.  Zabawa ta miała wielce edukacyjny charakter, pozwalała rozwijać talenty potrzebne w aktywnym społecznym życiu, kultywowała język ojczysty, uczyła pracy w grupie i kreatywności. Wspólna zabawa dawała satysfakcję i radość, a jej finałem była publiczna prezentacja dla grona przyjaciół i rodziny. Propozycją takiej zabawy jest właśnie nasz teatr, pragniemy wrócić do tych dobrych obyczajów i zaszczepić nimi naszych znajomych i sąsiadów. Mówi inicjator powstania i lider ATT Dariusz Boruch

Przez teatr, w ciągu 16 lat jego działalności, przewinęło się już ponad 150 osób w różnym wieku i profesji. Posiadających mniej lub więcej talentu aktorskiego, ale za to bardzo chętnych do działania. Członków teatru oprócz marzeń o scenie łączy miłość do żywego słowa, poprawnej polszczyzny, bogatego stroju i działania w grupie.

Do 2022 r teatr ma na swym koncie 42 premiery i ponad 239 przedstawień.

Amatorski Teatr Towarzyski prezentował się w Lublinie i w innych miejscowościach na terenie Polski oraz po za granicami kraju. Uczestniczył w kilku przeglądach i konkursach Teatrów Amatorskich zdobywając nagrody i wyróżnienia. Otwarty jest na każdą propozycję występów, bo jego celem jest dobra zabawa i propagowanie idei Teatrów Amatorskich. Repertuar teatru dobierany jest tak, aby był różnorodny i możliwy do zrealizowania, są tam utwory klasyczne, ale i własne teksty członków zespołu. Siedzibą teatru jest Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” gdzie, dzięki przychylności i wsparciu kierownictwa tej placówki, odbywają się próby i premiery.

Teatr nie ma stałego terminarza występów, prezentuje się tam gdzie zostanie zaproszony i gdzie zbierze się choćby minimalna grupka widzów głodna  teatru oraz dobrej zabawy.

https://www.facebook.com/attlublin

http://ddkweglin.pl/wspolpraca/amatorski-teatr-towarzyski/

https://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/amatorski-teatr-towarzyski/

BRAK MIEJSC!!!