O TYM SIĘ NIE MÓWI”

Spektakl opowiada o dojrzewaniu człowieka, o przekraczaniu granicy dzieciństwa i młodości oraz we wchodzeniu w dorosłość. Dotyka wrażliwych i trudnych problemów dorastania, pierwszych miłości, zawodów i młodzieńczych dramatów.

To sceniczna narracja o zwykłych radościach, różnych emocjach towarzyszących

rówieśniczym relacjom, tęsknotach i niezrealizowanych marzeniach, osobistych

przeżyciach, samotności i bezradności wobec braku zrozumienia przez świat dorosłych. Klimatyczną, pełną intymności aurę wprowadzają do spektaklu solowo wyśpiewane erotyki.

Wypowiadane przez młodych aktorów teksty w większości pozbawione są dialogów, utrudniając grę emocjami podczas tworzenia scenicznych relacji. Mimo tego mamy nadzieję, że aktorzy naturalną grą teatralną przekonująco wcielą się w swoich scenicznych bohaterów.

Występują: Adam Pochodyła, Emilia Marzec, Szymon Kęcik, Aleksandra Mazurek, Kaja Rowińska, Malwina Bator, Magdalena Góźdź, Norbert Olejnik, Mateusz Chomicz

Scenariusz: Mieczysław Wojtas i zespół

Reżyseria: Mieczysław Wojtas

Muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz

Dźwięk: Łucja Jankowska

Solowe utwory wokalne wykonują: Emilia Marzec i Adam Pochodyła

TEATR PANOPTICUM

Już we wrześniu 2024 roku będzie obchodził swój jubileusz 40 – lecia istnienia. W tym czasie powstało ponad 80 spektakli. W Panopticum zaczynały swoją edukację teatralną dziesiątki znanych obecnie ze sceny, ekranu, telewizji i radia aktorów, reżyserów, a także scenografów. Ten teatr bywa nazywany „lubelską kuźnią młodych talentów”, gdyż wypuszcza w świat utalentowaną teatralnie młodzież.

Panopticum jest laureatem wielu najwyższych nagród zdobywanych w prestiżowych konkursach oraz festiwalach w Polsce i zagranicą.

Odbył wiele artystycznych podróży po Europie, a w listopadzie 2023 roku uczestniczył po raz drugi w Internacional „Chopin & Friends” Festival w Nowym Jorku.

Założycielem i twórcą Teatru Panopticum jest Mieczysław Wojtas kierujący nim od początku do chwili obecnej. Od 14 lat z teatrem współpracuje również Piotr Tesarowicz – autor muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli.

Na spektakl „O TYM SIĘ NIE MÓWI” ZAPRASZAMY

w piątek 5 stycznia 2024 r, o godz. 18:00 – Wstęp wolny