Relacja z KONCERTU – by Zenon Krawczyk

***

Dom Kultury LSM
Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA”
Stowarzyszenie Miłośników Tańca

zapraszają na

KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY

w rytmach standardowych i latynoamerykańskich

Koncert dedykowany jest pracownikom Politechniki Lubelskiej oraz mieszkańcom Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

12 stycznia 2023, godz. 18.00

***

Gościnnie wystąpi grupa muzyków – nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie.

Dodatkowo zorganizowany zostanie mini kiermasz wyrobów ceramicznych autorstwa uczniów i terapeutów z budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie przy ul. Krochmalnej 29.

***

Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA

– taneczna marka Politechniki Lubelskiej

Pierwsza i jednocześnie najstarsza studencka grupa artystyczna oficjalnie rozpoczęła swoją działalność 1 kwietnia 1970 roku.

GAMZA to grupa osób chcących dobrze tańczyć. Wielu studentów twierdzi, że przed zdobyciem tytułu inżyniera czy magistra, to już ostatni, w miarę bezstresowy okres na naukę tańca, umiejętności cenionej w towarzystwie.

Do GAMZY mogą przyjść wszyscy zainteresowani walcem angielskim, tangiem …, sambą, rumbą, … oraz użytkowym discofoxem oraz rock’n’rollem. Nie ma znaczenia czy ktoś umie tańczyć i posiada najwyższą klasę taneczną „S”, czy też jest zupełnym amatorem.

Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA to również Akademia Pana Piotra czyli inkluzja w tańcu z osobami niepełnosprawnymi, uczniami i absolwentami Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie.

Corocznie tancerze prezentują programy artystyczne podczas imprez kulturalnych i sportowych, spotkań biznesowych i integracyjnych. Angażują się w organizowanie imprez tanecznych na skalę miejską, ogólnopolską a nawet międzynarodową.

Osoby zainteresowane poszczególnymi wydarzeniami mogą o nich przeczytać na stronie https://facebook.com/FTTPLGAMZA

Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA otwarta jest na wszelkie formy współpracy, gwarantując wysoki poziom artystyczny.